Доктор советует, консультирует, информирует

Тема: " Щеплення: ЗА та ПРОТИ"
Сьогодні існують дві точки зору щодо обоязковості вакцінації дітей. Медики наполягають на тотальній вакцінації дитячого населення, а деякі батьки вважають, що через щеплення діти можуть потрапити в зону ризику.
Нині в Україні існує кілька законів, які суперечать один одному. Відомо, якщо дитина не має щеплення, в дитячій поліклініці не ставлять штамп проте, що вона може відідувати дитсадок, школу. Тож батьки, які відмовляються від щеплень, не можуть влаштувати дітей у дитячі  садки не тому, що вони хворі, а через те, що немає щеплень.
Але ж, зазначимо: завдяки масовим щепленням у нас ліквідовано такі страшні хвороби, як дитячий поліоміліт. Наголошуємо, що щеплення - поки що єдиний захист від так званих керованих інфекцій. На жаль, жодне щеплення не дає 100% гарантії того що людина не захворіє. Правда, якщо хвороба і виникне, то її перебіг буде не такий важкий. Ми не заперечуємо, що щеплення може викликати ускладнення, проте ризик їх виникнення можно значно знизити. І гарантія цього - індивідуальний підхід лікарів до кожного маленького пацієнта.
Не треба панікувати батькам, якщо після щеплення у дитини підвищиться температура тіла, зявиться легке нездужання. Це - нормальна реакція організму на введення вакцини, яка означає, що виробляються антитела для боротьби зі збудниками захворювання. Гірше, якщо немає жодної реакції. Це свдчить про те, що імунна система дитини настільки слабка, що вона навіть не ревгує на вакцину.