Історія закладу

Дитячі садки - це навчально-виховні заклади для дітей дошкільного віку, які спрямовані на розвиток здібностей на досить ранньому етапі свого життя. Головною функцією ДНЗ є забезпечення фізичної, емоційної, вольової, мотиваційної і розумової готовності до школи. Саме на це спрямована робота всього трудового колективу ДНЗ " Зернятко", який має свою велику, багату на цікаві події історію.

Приміщення дитячого садочка було збудоване ще в радянськи часи, в 1985 році. Відкриття закладу приурочувалось 40-ій річниці перемоги у ВВ війні. Участь у будівництві нового приміщення д/с брали майже всі жителі села Зоряне. Головним донором масштабного будівництва був радгосп ім. Петровського ( нині ТОВ "А/Ф ім. Петровського") на чолі  з заслуженим працівником сільського господарства Щербаченком С.О. Раділи мешканці села від того, що на юних зорянців чекало двоповерхове приміщення, з просторими теплими ігровими, спальними кімнатами, музичним та спортивним залом, в яких мали змогу навчатись і виховуватись більше 120 малюків. Минає лише рік і зусиллями працівників та апаратом радгоспу було облаштовано басейн та окремий спортивний зал на теріторії дитячого садка, алеї насаджені з беріз та ялинок.Дитячий навчальний заклад " Зернятко" став окрасою і гордістю свого села. Його вихованці та працівникі були і є активними учасниками культурного життя Зорянського краю. Жодних концертів родинних свят, День села, державне іпрофесійне свято не обходиться без виступів вихованців " Зернятко".           А їх за період існування дощкільного закладу - не одна сотня, з яких потім зростали майбутні золоті медалісти місцевої школи ( Воронов В.М., Гоц Л.С., Семенко А.С.) і велика заслуга в обдарованості цих дітей, звичайно ж, і дитячого садка. Першою завідуючою дитячого садка була нині ветеран праці, ветеран освітянської роботи Тищенко Г.К., також керівну посаду в різні роки очолювали Трусова О.М., Черкун А.А.,  Сюрко Н.А., нині заклад очолює Півнюк Ю.Є., яка є досвідченим педагогом і організатором з 24-м стажем роботи  (до речі свою карєру педагога Юля Євгенівна розпочинала уже в новому приміщенні дитячого садка). Велику увагу вихованню та всебічному розвитку дитини приділяли вихователі Трусова О.М., Курята В.С., Гарбуз О.І., Маскіна Л.М.,Курінна С.Г., Орехова Т.І., Семенко Л.В., Кабиш В.М., Перепадя Т.Н., Давидюк Л.А., Чеверда А.А., Максимова О.М., Семенко В.В.. Значною подією у багаторічній роботі дитячого садка стала його газифікація. Адже все найкраще у своєму житті ми повязуємо з дітьми, бо вони є нашим продовженням. Блакитне паливо зігріває своїм теплом мешканців " Зернятко" з 2003 року. За свою невтомну працю на освітянській ниві колектив працівників ДНЗ " Зернятко" щороку нагороджувався почесними грамотами та подяками за високий рівень прфесіоналізму, та вагомий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління. Але головною нагородою для працівникі дитячого садка - є бажання дітей йти до дитячого садка, їх посмішки, гарний веселий настрій. І досить символічно, що є такі вихованці нашого закладу, яки полюбили професію педагога з дитинства і стали вчителями та вихователями: Черевань О.В., Муратова А.А., Сєдова Л.П., Скляренко П.В., Гриженко Л.В., Прищепчук Н.О. та інші. Безумовно, час невблаганний, і колись нове приміщення через чверть століття вже має проблеми у водопостачанні, каналізації, теплозбереженні. А вирішення цих проблем потребує впершу чергу фінансових затрат. І тому освітні заклади в цей час не можуть функціонувати без спонсорської допомоги, на плечі спонсорів лягає і капітальний, поточний ремонти приміщення, придбання іграшок, посуду, обладнання. Місцева влада, громада, ТОВ "А/Ф ім. Петровського" яку нині очолює Максимов Г.О. завжди допомагають трудовому колективу " Зернятко" у вирішенні нагальних проблем.